FORUM OYUNCU BİLGİSİ,OYUN FORUMU

Orjinalini görmek için tıklayınız: İnternet hızım yavaş internet hızımı tam alamıyorum
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar arkadaşlar;

Geçen günlerde karşılaştığım bir sorunu  ve çözümünü sizlerle paylaşmak istedim. Türk Telekom 16 mbps  UltraNet kullanıyorum. Fakat 2 gün öncesine kadar hızımı tam olarak alamıyordum. 

T.T. Müşteri Hizmetlerini aradım 2 - 3 defa fakat bir sonuç elde edemedik. Son olarak aradığımda ise bana sorunun iç hat/ev tesisatında olduğunu söylediler. Bende biraz araştırdım modemin firmasını aradım ve internet hızımı tam olarak alamadığımı söyledim. Onlar da bana modem arayüzüne girmemi ve daha sonra SNR marjı değerini söylememi istediler. Sonrasında sorunun hattaki zayıflık olduğunu öğrendim fakat ev tesisatı çok da eski değildi ben de biraz evdeki telefonları kurcalamaya başladım. Daha sonra ise sorunun telefonlarda olduğunu yani hatta her telefon bağladığımızda aslında hattın yavaşladığını anladım. Telefonlardan birin söktüm diğerini de VDSL splitter ile birlilkte modeme bağladım sorunum düzeldi SNR marjı değerim de yükseldi. Yani olay aslında evde fazladan ve boşa telefon hattına takılan telefonlarda imiş.

Umarım bu bilgi işinize yaramıştır. 
Modemler ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmak için Tıklayınız.

İyi forumlar...