FORUM OYUNCU BİLGİSİ,OYUN FORUMU

Orjinalini görmek için tıklayınız: Call of Duty WWII
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Activision oyunu olan Call of Duty WWII, piyasadaki önemli savaş oyun kategorisinde tercih edilen formata sahip olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medya hesapları ve diğer alanlardan duyurulan oyunun, aktif olarak tanıtımı için Trailer dahi yayınlanmıştır. Ayrıca oyuna ait bazı görsel içeriklerin olduğunu ve genel yapısı hakkında bize nasıl bir hava kattığına dair de pek çok hususu taşıdığını söyleyebiliyoruz. Kullanıcıların taleplerini karşılamayı hedefleyen oyun, özelliklede Call of Duty’nin son oyunlarında günümüze kadar gelmesini eleştirenlere de yanıt olarak, geçmişe dönük bir oyun olmaktadır. Bu yüzden Call of Duty WWII oyunu, günümüzde değil, geçmişte 2. Dünya Savaşını konu alan bir formata sahip olduğunu da açıklayabiliriz.
Call of Duty WWII Genel Konusu ve İçeriği
Call of Duty WWII, temelini Normandiya çıkarması üzerine veriyor. D-Day zamanı olarakta anlan bu içerikte, aslında savaşın pek çok zorlu halini ve farklı versiyonlarını görebiliyoruz. Grafik desteklerinin iyi kalitede yapılması ve günümüzde beklenilen içeriklerin düzenlenmesi de Call of Duty WWII oyununa olan heyecanı git gide arttırmaktadır. Ayrıca, oyunun genel hakimiyet alanının Normandiya çıkarmasına verilecek olduğunu da bu açıdan söyleyebiliriz. Tabi sadece bu çıkarma ile sınırlı kalan yapış da bulunmuyor.
Aslında Call of Duty 2 oyununu oynayan kullanıcılar, Call of Duty WWII oyununda da yer alan Normandiya çıkarmasına pekte yabancı olmayacaklar. Çünkü dünyada oldukça ilgi çeken ve yapımcısına iyi paralar kazandıran Call of Duty 2 üzerinde de bu çıkarma vardı ve geçek anlamda, dünya savaşının tüm hissiyatı her açıdan hissedilebilmekteydi. Şimdi bunun günümüz versiyonlarındaki kalite ve farklı konu içerikleri üzerinden Call of Duty WWII ile yapılmakta olduğunu da görüyoruz.
Call of Duty WWII Beklentileri Verir mi? Multiplayer Nasıl?
Oyunun temeli savaşta her zaman istenilen özgürlüğün ele alınmasını sağlama durumu bulunuyor. O dönemi yansıtan temalar, eklentiler, sesler, grafikler her açıdan ikinci dünya savaşının hissedilmesine imkan veriyor. Oyun aynı zamanda multiplayer modu içerisinde jetpacklar ya da çeşitli sibernetik robotlar yerine önceki gbi özüne döneceği ve zombilerin de olacağı açıklanmaktadır. Ayrıca hikaye modunu da Co-op olarak oynama imkanı da Call of Duty WWII ile getiriliyor.