FORUM OYUNCU BİLGİSİ,OYUN FORUMU

Orjinalini görmek için tıklayınız: League of Legends
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
League of Legends
Ülkemizde oldukça tercih edilen League of Legends oyunu, rekabet sistemini barındıran, online oynanan çevrim içi düzendeki sistemi barındırıyor. Stratejinin önemli olduğu ve deneyimlerinde ön plana çıktığı oyun modeli olmasının yanı sıra, kendine özgü tasarımları, karakterleri, grafikleri ve efektleri de bu hususta ön plana çıkan etkenleri taşıdığını söyleyebiliriz. İki takım arasındaki mücadelesinin savaş alanında dayanışma, beraberlik, planlama ve tuzaklara kadar ele alınan ve sürekli olarak güncellenen oyun formatına da sahip olduğunu ekleyebiliriz. Canlı turnuva imkanını da barındırarak, her seviyeye uygun düzenlemeleri de taşıdığını eklemek mümkündür.
League of Legends Oyun Düzenleri
Oyun düzeni takımların 5’e 5 olarak müsabakalarını konu alır. Her iki takım, kendilerine ait bölgeyi savunma ve karşı rakibin alanını işgal etme mantığına dayanmaktadır. Çeşitli çarpışmaların olduğu, takımların beraber çalışmalarıyla sonuç alınan stratejik yapılı oyun olduğu da unutulmamalıdır. Aynı zamanda kullanıcılar için birden çok haritalar üzerinde, çeşitli karakterler alınarak çeşitli alınan eşyalarla kuvvetlendirilebilir ve düşmana karşı önemli başarılar elde edilebilir.
League of Legends aynı zamanda ülkemizde de desteklenen E-spor alanının parçası da olmuştur. Özellikle de uluslararası alanda yapılan turnuvaların gerçekleştirilmesi, büyük ödüllerin sağlanması ve unvan verilmeleri de yine oyunun popülerliğini arttıran diğer konulardır.
League of Legends Hakkında Diğer Önemli Detaylar ve Firma Bilgileri
League of Legends, MOBA oyunu olarak karşımıza çıkar. Fakat oyun DOTA’dan önce StarCraft haritasını konu alan Aeon of Strife haritası üzerinden MOBA oyunlarının temelini oluşturmakta olduğu bilgisi de verilmektedir.
League of Legends oyununa geldiğimizde ise Ekim ayının 2009 senesinde aktif olarak hizmetine başladığı ve oyun piyasalarında yer aldığını söyleyebiliriz. Günümüzde ise 13 milyonu bulan oyuncu kitlesi ile online oyun sektöründe önemli bir ivme yakalamıştır. Ülkemizde desteklenen bir oyun olması, en küçük yaş kitlesinden, daha büyük yaş kitlelerine kadar günümüzde etkisini kaybetmeden oyunun oynanmasına da olanak veriyor. Özellikle de Türkiye üzerinde League of Legends’in Riot Games Türkiye ofislerinin açılmasıyla, talep gitgide artıyor. Oluşturulan etkinlikler, E-spor için teşvik durumları da buna örnek oluşturan sebepler arasındadır.