Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnternet hızım yavaş internet hızımı tam alamıyorum

Merhabalar arkadaşlar;

Geçen günlerde karşılaştığım bir sorunu  ve çözümünü sizlerle paylaşmak istedim. Türk Telekom 16 mbps  UltraNet kullanıyorum. Fakat 2 gün öncesine kadar hızımı tam olarak alamıyordum. 

T.T. Müşteri Hizmetlerini aradım 2 - 3 defa fakat bir sonuç elde edemedik. Son olarak aradığımda ise bana sorunun iç hat/ev tesisatında olduğunu söylediler. Bende biraz araştırdım modemin firmasını aradım ve internet hızımı tam olarak alamadığımı söyledim. Onlar da bana modem arayüzüne girmemi ve daha sonra SNR marjı değerini söylememi istediler. Sonrasında sorunun hattaki zayıflık olduğunu öğrendim fakat ev tesisatı çok da eski değildi ben de biraz evdeki telefonları kurcalamaya başladım. Daha sonra ise sorunun telefonlarda olduğunu yani hatta her telefon bağladığımızda aslında hattın yavaşladığını anladım. Telefonlardan birin söktüm diğerini de VDSL splitter ile birlilkte modeme bağladım sorunum düzeldi SNR marjı değerim de yükseldi. Yani olay aslında evde fazladan ve boşa telefon hattına takılan telefonlarda imiş.

Umarım bu bilgi işinize yaramıştır. 
Modemler ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmak için Tıklayınız.

İyi forumlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Internet Connection through Switch problem JosephGalvan 1 638 30-05-2018, Saat: 14:06
Son Yorum: Yusuf Serhat ÖZGEN
  Internet connection problem after installing Zone Alarm JosephGalvan 0 446 23-05-2018, Saat: 16:12
Son Yorum: JosephGalvan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda
    OyuncuBilgisi.com sitesi tüm dünyaya açık olan geniş bir teknoloji paylaşım platformudur. Bu forumda kurallara uyduğunuz sürece istediğiniz kadar konu açabilir, bilgi paylaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Forumumuzda konu açmak tamamen ücretsizdir.  

www.OyuncuBilgisi.com

Yer Sağlayıcımız
    ŞekerShell Hosting, VPN, Dedicated, Sunucu