Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
God of War


#1
God of War
Çoğu kişi için Play Station en iyi oyunlarından biri olarak kabul edilen God of War, özellikle de yeni oyun versiyonlarıyla da dikkatleri üzerinde çekmektedir. Özellikle Play Station 4 için geliştirme aşamasının olması ve bunun için oynayış videolarının yapımcı firma tarafından yayınlanması, oyunun hayranlarını çok daha fazla heyecanlandırmakta. Tabi God of War 4 oyunun ne zaman çıkacağı noktasında tam bir tarih olmasa da çıkışın 2018 yılına gelmeden önce olması da tahmin edilenler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Piyasayı epey bir kavuran oyun olmasının yanı sıra, karakter ve onun yaşamı üzerinde de çevrelenmesiyle, beklentileri her açıdan sağlayan önemli bir yapıya sahip olduğunu da belirtebiliyoruz.

God of War Karakter ve Diğer Detaylar
God of War oyunu, Exclusive olarak Play Station merkezli bir oyun yapısı olmaktadır. Seri şeklinde olan oyunda, genelde hayat hikayesi üzerinden gelen kurgu halinde bulunuyor. Bu yüzden de her yeni oyununda baş karakterimizin hayatı, tanrılarla, titanlarla ya da farklı yaratıklarla savaşını mitolojik yapıda ele alan oyun, pek çok farklı açıdan kullanıcıların beklentilerini veriyor. Özellikle de Yunan Mitolojisi üzerinde yoğunlaşarak, Kratos ve çevresindeki olaylar sürekli olarak gelişmekte ve büyümektedir.

God of War Nasıl Bir Oyun? Olay Örgüsü
Kratos bizim baş karakterimiz olarak karşımıza çıkıyor. Spartalı olan karakterimiz, Tanrıların saçma sapan oyunlarından ve yalanlarından sıkıldığı için bir takım arayışlara ve mücadelelere girişiyor. Bu mücadele, kini, intikamı ve diğer çeşitli öfke duygularını da barındırarak, Olympus’a rotasını çevirmesiyle devam etmektedir. Oldukça farklı yeteneklere sahip olan ve bazı tanrısal varlıklarında güçlerini barındıran Kratos, aslında Calliope adına bir kıza sahiptir. Aynı zamanda karısı da bulunuyordu.
God of War serisinde temelde pek çok tanrı kalıpları da yer alır. Bunu ise titanlar takip eder. Titanlar, tanrılardan önce yaşamış olarak aktarılan ve Zeus ile yapılan savaşı kaybettikten sonra, bir nevi köle yapısına dönüşen mahkumlar olmuştur. Bunları ise Khaos’un oluşturmakta olduğundan da söz edilir. İşte God of War’ın temel mantığı Kratos’un tanrılar, yaratıklar ve titanlar ile mücadelesini fantastik ve mitolojik bir evrende konu edinmesiyle meydana gelir. 
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiHakkımızda
  OyuncuBilgisi.com sitesi tüm dünyaya açık olan geniş bir teknoloji paylaşım platformudur. Bu forumda kurallara uyduğunuz sürece istediğiniz kadar konu açabilir, bilgi paylaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Forumumuzda konu açmak tamamen ücretsizdir.  

  www.OyuncuBilgisi.com

           Yer Sağlayıcımız
  ŞekerShell Hosting, VPN, Dedicated, Sunucu