Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Xbox One X


#1
Xbox One X
Kasım ayında çıkacağı duyurulmuş olan Xbox one x, 2017 senesinin en çok konuşulan oyun konsollarından biri olmuştur. Öyle ki çıkacağı güne kadar PS4 Pro üzerinde pek çok kıyaslama yapılmış ve birbirleri arasındaki artı ve eksi yönleri üzerinde fazlasıyla durulmuştur. Oldukça gelişmiş özellikleri sağlayan ve Sony’ninde büyük bir rakibi olarak Playstation serisiyle mücadele eden Xbox One serisi, en son Xbox one x çıkararak, büyük bir etkiyi uyandırdığını ifade edebiliriz.
Sony, 2016 senesinin sonlarına doğru PS4 Pro’yu duyurmuş ve şimdi 2017 senesinde Microsoft Xbox one X’i çıkaracağını duyurdu. Bu yüzden de E3 üzerinde Project Scorpio olarak bilinen bu oyun konsolu artık Xbox one x olarak anılmakta ve piyasaya bu isim ile sürülmektedir.
Xbox one x Bazı Teknik Özellikler
Özellikler açısından bakıldığında, çeşitli ayrıntıların olduğunu ve günümüzde çoğu beklentileri verdiğini görebiliyoruz. Bu yüzden Xbox one x, pek çok oyunu çalıştırma açısından ve uzun bir dönem boyunca adından söz ettirecek bir yapıya sahip olarak, gücünü de betimliyor. Xbox one x’de 8 çekirdeğe sahip Jaguar işlemci yer almaktadır. Aynı zamanda 12GB DDR bulunmakla beraber, 5 Ram yer alıyor. 1TB Hard Disk’e sahip olan Xbox one x, 4K UHD BLu Ray özelliğine de sahiptir. Tüm bu özellikler elbette ki, genelde kullanıcıların PS4 Pro ile karşılığında daha net anlaşılabiliyor. Her ikisinin de özelliklere baktığımızda, ikisi arasındaki temel farklılıklar görülebilmekte ve bilgi sahibi olunabilir.
Xbox One X ile PS4 Pro Teknik Özellik Bilgileri
       Xbox one x, 720p / 1080p ile 4K(HDR) özelliklerini barındırmaktadır. PS4 Pro ise: 480p / 720p / 1080i /1080p/   4K (HDR) barındırmaktadır.
       CPU: Xbox one x için 8 çekirdek, 2.3 GHz ile Özel Üretim AMD / PS4 Pro: 8 Çekirdek 2.1GHz AMD Jaguar X86-64,
       RAM: Xbox one x için 12 GB DDR5 / PS4 Pro için 8GB DDR5,
       Dahili Depolama Xbox one x için 1TB / PS4 Pro için 1TB
       Fiziksel Medya: Xbox one x için ve PS4 için Blu-ray ile DVD,
Gibi özelliklerle ortaya çıkmıştır. 
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiHakkımızda
  OyuncuBilgisi.com sitesi tüm dünyaya açık olan geniş bir teknoloji paylaşım platformudur. Bu forumda kurallara uyduğunuz sürece istediğiniz kadar konu açabilir, bilgi paylaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Forumumuzda konu açmak tamamen ücretsizdir.  

  www.OyuncuBilgisi.com

           Yer Sağlayıcımız
  ŞekerShell Hosting, VPN, Dedicated, Sunucu