Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Paladins


#1
Hi-Rez Studios tarafından geliştirilen bir oyun olan Paladins, online olarak oynanan takım formatında bir oyun düzenine sahiptir. Çeşitli platformlarda oynanan ve çeşitli şampiyonların seçilerek geliştirilebildiği yapıya da sahip olduğunu söylemek mümkündür. Hi-Rez, ürettiği oyunları ücretsiz olarak ürettiğini ve bunların Free to Play üzerinden, oyuncular için geliştirilmekte olduğunu da aktarmaktadır.
Oyunun genel yapısını incelediğimizde, bazı açılardan basit yapıya sahip gibi görünse de, kendine göre çeşitli farklılıkları olduğu da göze çarpıyor. Online oyunların bazıları gibi takım üzerinden birliktelik ile hareket etme durumu bulunuyor. Beşer kişilik iki takımdan meydana gelen oyundaki temel nokta, belirli noktaların alınması üzerine mücadeleyi konu edinmektedir. Takımlardan biri, ortak noktayı belirledikten sonra, düşman bölgesine içerisinde paylayıcı olan yükü götürmeye çalışmaktadır. Diğer takım ise kendisine gelen bu yükü bölgesine zarar vermeme adına önlemeye çalışmakta ve bunun için mücadele etmektedir. Oyunun temel mantığı, saldırı ve savunma mantığında takım halinde oynanan sistemi barındırıyor.
Paladins Hakkındaki Karakterler ve Diğer  İçerikleri
Paladins oyunu Türkçe olarak oynanabilmektedir. Bu yüzden eşyaların ne yaradığı, oyunda nelerin yapılıp yapılmaması gerektiği ya da diğer rehber olan konuları algılayabilmek mümkün oluyor. Karakter yapısına geldiğimizde ise, 4 kategorinin yer aldığını görüyoruz. Sırası ile Hasar, Çevrele, Destek ve Tank mantığında karakter seçerek, takımlar birbirini her açıdan uyumlu şekilde destekleyebiliyor. Burada takım oyunu olduğundan ve patlayıcı yükü diğer düşman takıma götürme eylemi olduğundan, buna göre taktiksel savaş stratejileri de oyun içinde gelişmektedir.
Paladins Oynayış Biçimi
Takım oyunu olmasından dolayı, oyuncuların bir arada uyumlu hareket etmesi önemli oluyor. Oyunculardan birinin sıkıntılı harekette bulunması, tüm takımın temel planlama düzenini bozabiliyor. Bu yüzden takım oyunu olarak Paladins düşünülmeli ve oyun bunun üzerinden ilerletilerek ele alınmalıdır. Özellikle ilk seviyelerde görevlere odaklanmak ve doğrudan düşman ile mücadele etmemek, takımların ilk başlarda daha etkin şekilde gelişebilmesinin de önünü açmaktadır.
Kullanıcıların beklentilerini ise, her karakterin kendine göre zevkli yönlerinin olmasıdır. Yani her karakterin özel yapılarının olduğu, beklentileri karşıladığı ve eğlenceyi oyun oynarken verdiği de, oyuncular tarafından aktarılıyor. 
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiHakkımızda
  OyuncuBilgisi.com sitesi tüm dünyaya açık olan geniş bir teknoloji paylaşım platformudur. Bu forumda kurallara uyduğunuz sürece istediğiniz kadar konu açabilir, bilgi paylaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Forumumuzda konu açmak tamamen ücretsizdir.  

  www.OyuncuBilgisi.com

           Yer Sağlayıcımız
  ŞekerShell Hosting, VPN, Dedicated, Sunucu