Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Playstation 5 Konsol


#1
Playstation 1 olarak ele alınacak konsolu 1994 yılında çıkmıştır. Bunun ardından 6 yıl sonrasında Playstation 2 gelmiş ve tekrar aynı süreç içerisinde Playstation 3 piyasalarda yerini almıştır. Bunun ardından ise yaklaşık 7 yıl sonrasında Playstation 4’ün geldiğini ve bir süre sonra da Playstation Pro’nun piyasalarda olduğunu görüyoruz. Şimdi ise playstation 5 konsol için 2018 tarihinin verildiğini görüyoruz. Özellikle de playstation 5’in beklenenden daha erken şekilde piyasaya düşebileceği ve bu konuda ilgili adımların pek çok açıdan atılmakta olduğu da yine karşımıza çıkan gelişmeler arasında.
Özellikle de işlemci, hız ve kalite açısından playstation 5 konsol için piyasada önemli bir gelişme kaydedileceği biliyor .Özellikle de Sony’in bu alandaki Microsoft gibi rakiplerinden daha üst noktaya geçebilmesi adına yaptığı pek çok çalışmanın da olduğunu görebiliyoruz. Microsoft’un Xbox Project Scorpio’yu piyasaya sürmeyi düşünmesi ve E3 fuarında bunu aktarması, playstation 5’in çıkışını da hızlandıracak gibi duruyor.
PlayStation 5 Konsol Nasıl Olacak?
Konsolun, günümüz teknolojilerine uyarlı olarak gelebileceği ve bu konuda pek çok tahmininde ele alındığını görebiliyoruz. Özellikle de altyapıya uyumalı şekilde konsol eklentisinin olabileceği ya da yepyeni eklentilerin playstation 5 konsol üzerinde olabileceği de söylenebilir. Buradaki temel nokta, beklentilerin her açıdan vermesi durumudur. Bu yüzdende, donanımsal açısından sorun oluşturmayan ve yenilebilir formata sahip olan konsol sistemlerinin daha ön planda olabileceğini de söyleyebiliriz.
Playstation 5 pek çok açıdan ele alındığında, hafızasının beklentisini vermesi, ekran kartında epey ileri geliştirme, güçlü ve günümüz oyunların da beklentilerini veren işlemcilerinde etkisini oldukça görebileceğimiz kesindir. Teknolojik bir yapıda konsolun şu an için tam olarak ne tür akıbeti olacağı belli olmasa da bu konuda, beklentileri vereceğini de ekleyebiliriz.
Playstation 5 konsol Aynı mı Olacak?
Sony, playstation 5 konsol için çok farklı bir bakış tarzı ortaya getirebilir ve normalde bilinen konsol algısını Playstation 5 ile değiştirebilir. Bu yüzden de Pazar payında etkin olmak için iyi bir teknoloji ile karşımıza çıkacağı da pek kaçınılmaz olmayacaktır. 
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiHakkımızda
  OyuncuBilgisi.com sitesi tüm dünyaya açık olan geniş bir teknoloji paylaşım platformudur. Bu forumda kurallara uyduğunuz sürece istediğiniz kadar konu açabilir, bilgi paylaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Forumumuzda konu açmak tamamen ücretsizdir.  

  www.OyuncuBilgisi.com

           Yer Sağlayıcımız
  ŞekerShell Hosting, VPN, Dedicated, Sunucu